قارچ شکم پر

❇️ مواد لازم:

گوشت مرغ                  ۴۰۰ گرم
قارچ بزرگ                    ۱۶ عدد
پنیر موزارلای خورد شده ۱ لیوان
پیاز                            ۱ عدد متوسط
هویج                         ۲ عدد متوسط
جعفری خورد شده        به میزان لازم
نمک و فلفل                به میزان لازم
روغن                        ۲ قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی          ۲ قاشق غذا خوری

✴️ طرز تهیه

برای طرز تهیه قارچ شکم پر فر را روی دمای ۲۰۰ درجه تنظیم می کنیم. ابتدا قارچ ها را شسته و پس از خشک کردن, ساقه های قارچ را جدا کرده و خورد می کنیم تا درون مواد قارچ شکم پر نیز از آن ها استفاده کنیم و فضای درون قارچ را برای اضافه کردن مواد خالی می کنیم.

مرغ را می توان بسیار خرد کرد یا چرخ کنیم و پیاز و هویج و قارچ را نیز خرد می کنیم.
در مرحله بعدی دستور پخت قارچ شکم پر مقداری روغن درون تابه می ریزیم و پیاز را تفت می دهیم بعد از این که رنگ پیاز کمی طلایی شد مرغ چرخ کرده یا خرد شده را به آن اضافه می کنیم و حدود ۵ تا ۷ دقیقه آن تفت می دهیم قارچ را به همراه جعفری و هویج به مواد درون تابه اضافه میکنیم و به مدت چند دقیقه زیر شعله گاز را کم کرده و سر تابه را گذاشته تا در دمای مناسب آب قارچ خشک شود بعد از اینکه آب
قارچ کاملا خشک شد و مواد قارچ شکم پر به میزان کافی سرخ شدند رب گوجه فرنگی و نمک و فلفل را اضافه می کنیم.

درون قارچ ها را که قبلا خالی کرده ایم با مواد آماده شده پر می کنیم و با پنیر موزارلای خرد شده روی سطح قارچ ها را می پوشانیم . درون قالب فر را با روغن بسیار یکنواخت چرب می کنیم و دیواره های قالب را نیز به صورت یکنواخت چرب کرده و قارچ های شکم پر را درون قالب فر قرار می دهیم و قالب فر را درون فر می گذاریم .

مدت زمان لازم برای پخت قارچ ها ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است و بعد از این که از پخته شدن قارچ ها مطمئن شدیم قارچ ها را از درون فر بیرون می آوریم . حالا شما عزیزان می توانید از خوردن قارچ شکم پر خوشمزه و خوش طعم در کنار اعضای خانوادتان لذت ببرید.